top of page

II zjazd Akademii Samorzecznictwa w Gdańsku

Program sfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.


Termin: 31 lipca - 2 sierpnia 2022


I dzień


Pierwszy dzień związany był z poznawaniem Gdańska i wizytą na Jarmarku Dominikańskim. Po południu odbyły się warsztaty na temat praw kobiet i ról w rodzinie w społeczeństwach Kaukazu i w Polsce. Warsztat był przygotowaniem do wizyt studyjnych w stowarzyszeniach Waga i Biskupia Górka.


II dzień


Prezeska Stowarzyszenia Waga Elżbieta Jachlewska opowiedziała o herstorii i teraźniejszości ruchów praw kobiet w Polsce. Opowieść spotkała się z żywym odbiorem - od protestów przeciwko naruszania tradycyjnych wzorców kulturowych, po identyfikację z celami ruchów kobiecych. Uczestniczki przedstawiały swoje herstorie o emancypacji w Polsce, wyzwaniach związanych z wychowaniem dzieci i porównywały wzorce kulturowe dotyczące typowych ról kobiet i mężczyzn w społeczeństwie i rodzinie.


Druga wizyta studyjna odbyła się w Stowarzyszeniu Biskupia Górka, w jednym z domów sąsiedzkich w Gdańsku, gdzie prowadzone są różnorodne działania aktywizujące dla seniorek i innych grup sąsiedzkich. Również temat aktywności seniorek okazał się interesujący dla uczestniczek z powodu różnic kulturowych dotyczących pozycji osób starszych w rodzinie i społeczności. Uczestniczki doceniły opiekę oraz szacunek jakim cieszą się seniorki w ich krajach. Zrozumiały również powody osamotnienia seniorów w społeczeństwach industrialnych i bardzo spodobały im się rożne formy aktywności, które wcześniej wydawały się im niestosowne albo niedostępne dla osób starszych. Obie wizyty zaowocowały przyłączeniem się organizacji do sieci sojuszniczej i zaplanowaniem wspólnych działań.


III dzień


Istotnym elementem edukacji społecznej podczas gdańskiego zjazdu Akademii był udział w okolicznościowych wydarzeniach społeczno-kulturalnych: Jarmarku dominikańskim, Dniach równości w Gdańsku oraz rejsie po Zatoce Gdańskiej.
  

Jak możesz nas wesprzeć w naszych działaniach?


  1. Poznaj nas. Daj nam szansę i zasubskrybuj nasz newsletter. Raz w miesiącu otrzymasz od nas biuletyn o naszych bieżących działaniach. Od czasu do czasu otrzymasz od nas zaproszenie na wydarzenie lub na pyszne kaukaskie jedzenie do naszej Kuchni Kobiety Wędrowne w Warszawie, ul. Wilcza 60. Ewentualnie, od czasu do czasu, zapoznamy Ciebie z naszym asortymentem w sklepie online. Zostaw maila, a jak stwierdzisz, że nie warto, zawsze możesz zrezygnować. To może punkt 2?

  2. Polub nas. Polub nasz Fanpage na Facebooku lub na Instagramie. Czasami skomentuj, udostępnij lub po prostu zostaw serducho. Jesteśmy wdzięczne za każdy gest. To dla nas bardzo ważne.

  3. Zaufaj nam. Zamów catering lub przyjdź do nas osobiście na ul. Wilczą 60 w Warszawie. Poznajmy się.

  4. Zostań naszym Wolontariuszem.

  5. Zostań naszym Darczyńcą.

 

Komentarze


bottom of page