top of page

III zjazd Akademii Samorzecznictwa online

Program sfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.


Termin: 03-04.2023


Wykłady


  1. Systemu recepcji, obsługi i integracji osób uchodźczych w Polsce – Agnieszka Wilczyńska

  2. System przeciwdziałania przemocy wobec kobiet w Polsce – Aneta Pierzchała-Tolak

  3. System wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - Urszula Majcher-Legawiec

  4. Islam i muzułmanie w Polsce - Katarzyna Górak-Sosnowska

  5. Kontakty międzykulturowe pomiędzy imigrantami i społecznością goszczącą - Natasza Kosakowska-Berezecka


Wykładowczynie


Agnieszka Wilczyńska


Założycielka i kierująca pracą punktu informacyjno-pomocowego dla imigrantów i uchodźców w Słupsku, Prezeska Stowarzyszenia Port. Przestrzeń otwarta, działającego na rzecz integracji imigrantów, członkini Zespołu Zadaniowego ds. regionalnej polityki imigracyjnej przy Urzędzie Marszałkowskim woj. pomorskiego.
Aneta Pierzchała-Tolak


Dyrektorka Centrum Praw Kobiet w Gdańsku. Trenerka z 20-letnim stażem i setkami godzin szkoleń. Uczy dorosłych, prowadzi warsztaty rozwoju kompetencji krytycznego myślenia. Ostatnie 5 lat aktywności dotyczy dostępności cyfrowej, informacyjnej i komunikacyjnej (trener WCAG), rozwijania umiejętności nauczycieli (projekty i współpraca) oraz integracji i bezpieczniejszego Internetu / ICT.

Katarzyna Górak-Sosnowska


Polska ekonomistka i religioznawczyni zajmująca się problemami społeczno-ekonomicznymi Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki, muzułmańską kulturą popularną oraz zagadnieniami islamu i muzułmanów w Polsce i za granicą. Pracuje w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na stanowisku profesora. W 2001 uzyskała magisterium w zakresie zarządzania i marketingu oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych w Szkole Głównej Handlowej. Jest także absolwentką Studium Stosunków Międzykulturowych Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W 2011 uzyskała magisterium w zakresie psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.
Natasza Kosakowska-Berezecka


Trenerka, wykładowczyni akademicka, badaczka, Diversity & Inclusion Expert, mediatorka. Prof. UG, kierowniczka Zakładu Psychologii Międzykulturowej i Rodzaju, gdzie prowadzi międzynarodowe badania dotyczące postrzegania kobiet i mężczyzn w różnych rolach społecznych. Prowadzi szkolenia, treningi i wykłady: z zarządzania różnorodnością, skutecznej autoprezentacji, komunikacji, motywacji, współpracy w zespole, rozwiązywania konfliktów, negocjacji, komunikacji międzykulturowej, prezentacji publicznych i zarządzania procesem grupowym, zarządzania własną karierą i planowania rozwoju, budowania równowagi praca-dom; doskonalenia umiejętności menedżerskich, zarządzania czasem, radzenia sobie ze stresem, asertywności, zarządzania zmianą.
Urszula Majcher-Legawiec


Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (polonistyka), Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (zarządzanie) i Politechniki Krakowskiej (zarządzanie zrównoważonym rozwojem miast). Doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego. Uczy dzieci i młodzież, szkoli nauczycieli, publikuje artykuły naukowe, pisze podręczniki do języka polskiego dla obcokrajowców. Koordynuje i realizuje projekty edukacyjne i społeczne. Zarządza Fundacją Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja. Współpracuje z ośrodkami akademickimi jako wykładowca, organizacjami pozarządowymi jako partner w projektach, urzędem miasta Krakowa jako ekspert w zakresie edukacji wielokulturowej. W roku 2019 otrzymała tytuł Ambasador Wielokulturowości.


  

Jak możesz nas wesprzeć w naszych działaniach?


  1. Poznaj nas. Daj nam szansę i zasubskrybuj nasz newsletter. Raz w miesiącu otrzymasz od nas biuletyn o naszych bieżących działaniach. Od czasu do czasu otrzymasz od nas zaproszenie na wydarzenie lub na pyszne kaukaskie jedzenie do naszej Kuchni Kobiety Wędrowne w Warszawie, ul. Wilcza 60. Ewentualnie, od czasu do czasu, zapoznamy Ciebie z naszym asortymentem w sklepie online. Zostaw maila, a jak stwierdzisz, że nie warto, zawsze możesz zrezygnować. To może punkt 2?

  2. Polub nas. Polub nasz Fanpage na Facebooku lub na Instagramie. Czasami skomentuj, udostępnij lub po prostu zostaw serducho. Jesteśmy wdzięczne za każdy gest. To dla nas bardzo ważne.

  3. Zaufaj nam. Zamów catering lub przyjdź do nas osobiście na ul. Wilczą 60 w Warszawie. Poznajmy się.

  4. Zostań naszym Wolontariuszem.

  5. Zostań naszym Darczyńcą.

 

Comentarios


bottom of page