top of page

Witaj...

... w Kuchni Kobiet Wędrownych. Pomóż nam pomagać innym i zostań naszym bohaterem i bohaterką.

DLACZEGO WARTO NAS WESPRZEĆ?

Jeśli to czytasz, już bierzesz udział w naszym przedsięwzięciu. To zapewne nie jest przypadek, że trafiłeś i trafiłaś do naszej Kuchni Kobiet Wędrownych. 

 

Jesteśmy Tobie wdzięczne za każdą formę wsparcia, którego potrzebujemy. Dzięki naszemu bistro-sklepowi mamy pracę i możemy godnie żyć. Codziennie całą naszą wyobraźnię, siłę i przedsiębiorczość angażujemy w odbudowę życia naszego i naszych rodzin w nowym kraju.

 

Ty możesz się przyczynić do rozwoju Kuchni Kobiet Wędrownych i przestrzeni do dialogu międzykulturowego współtworzonej przez nas uchodźczynie i nasze rodziny.

 

Zostań naszym bohaterem i bohaterką i wesprzyj nas w budowaniu poczucia bezpieczeństwa i stabilności, a będziesz miał i miała szansę wysłuchać naszych osobistych historii i poznać smaki naszej kaukaskiej kuchni.

 

Zobacz jakie znaczenie ma Twoje wsparcie:

  • Ty pomagasz nam rozwijać kuchnię. My pomagamy kobietom migrantkom w odzyskaniu sprawczości i mocy poprzez stworzenie warunków dla godnej i bezpiecznej pracy.

  • Ty pomagasz nam rozwijać kuchnię. My tworzymy bezpieczną przestrzeń dla kobiet i dziewcząt, gdzie mogą się uczyć, rozwijać i współtworzyć pomyślne życiowe herstorie.

DAJEMY SZANSĘ

Nasze doświadczenie nauczyło nas, że jeśli kobiety migrujące same nie będą bronić swoich praw – nikt tego nie zrobi.

  • Ty pomagasz nam rozwijać kuchnię. My inwestujemy w systemy indywidualnych programów dla imigrantek na rozwój umiejętności, zainteresowań i pasji – szycia, gotowania, tworzenia rękodzieła i rozmaitych produktów.

  • Ty pomagasz nam rozwijać kuchnię. My pomagamy uchodźczyniom w zakupienie materiałów, sprzętów czy produktów.

  • Ty pomagasz nam rozwijać kuchnię. My dostarczamy migrantkom fachowe wsparcie przy planowaniu własnej działalności, np. projektowaniu przedmiotów, które będą atrakcyjne na rynku.

  • Ty pomagasz nam rozwijać kuchnię. My pomagamy w sprzedaży wytworzonych torebek, ubrań, produktów spożywczych, dekoracyjnych i użytkowych.

WSPÓLNIE

Migracja Ma Płeć

Migracja ma płeć. Kobiety z doświadczeniem migracji, zwłaszcza przymusowej, doświadczają szczególnych trudności na wszystkich etapach migracyjnej trajektorii, zaczynając od ucieczki z opresyjnych systemów społeczno-politycznych, poprzez niebezpieczeństwa drogi po wykluczenie i dyskryminację w miejscach schronienia.

 

Samotność, brak społecznego wsparcia i oddalenie od systemów pomocowych dają o sobie znać szczególnie w momentach życiowych kryzysów – utraty pracy, choroby czy doświadczania przemocy ze względu na płeć, pochodzenie etniczne lub wyznanie.

PS. Przekazane nam w ten sposób darowizny możesz odliczyć od podatku (osoba fizyczna do 6% od dochodu, osoba prawna do 10% od dochodu).

Pomagam

DOŁĄCZYLI DO NAS

bottom of page