top of page

Budowanie sieci sojuszniczej

Program sfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.


Przymusowe migrantki potrzebują silnego wsparcia ze strony kobiet polskich, aby zrozumieć ideę praw człowieka, poznać przysługujące im prawa oraz zacząć z nich korzystać.


Wizyty studyjne w organizacjach kobiecych m in.:

umożliwią osobiste zapoznanie się uczestniczek z osobami działającymi na swoją rzecz, sprzeciwiającymi się różnym formom nadużycia władzy oraz pokażą praktyczne metody obrony swoich praw.Efektem tych działań będzie budowanie sieci sojuszniczej, złożonej z co najmniej 4 kobiecych organizacji i/lub grup nieformalnych, działających w miejscach zamieszkania uczestniczek i w innych miejscach w Polsce.


Komunikacja sieci będzie się odbywała za pośrednictwem grupy na Facebooku oraz grupy na WhatsApp, które będą animowane przez uczestniczki projektu, przy wsparciu technicznym, organizacyjnym i merytorycznym osoby z fundacji odpowiedzialnej za komunikację. Komunikacja poprzez WhatsApp może mieć charakter grupowy, a także może odbywać się w parach pomiędzy uchodźczynią i osobą z polskiej organizacji, która może pełnić rolę doradczyni/mentorki.


Celem tego działania jest animowanie bezpośrednich kontaktów pomiędzy migrantkami i polskimi kobietami. Stworzenie sieci sojuszniczej umożliwi:

  • nawiązywanie i rozwijanie kontaktów między uchodźczyniami i osobami z Polski;

  • transfer doświadczeń i kompetencji między polskimi organizacjami i osobami z doświadczeniem uchodźstwa;

  • udział w sieci będzie dla uczestniczek wzmacniający, zwiększy ich poczucie sprawczości;


Powołanie sieci stworzy podstawy pod dalsze działania rzecznicze, wykraczające poza projekt.


 

Jak możesz nas wesprzeć w naszych działaniach?


  1. Poznaj nas. Daj nam szansę i zasubskrybuj nasz newsletter. Raz w miesiącu otrzymasz od nas biuletyn o naszych bieżących działaniach. Od czasu do czasu otrzymasz od nas zaproszenie na wydarzenie lub na pyszne kaukaskie jedzenie do naszej Kuchni Kobiety Wędrowne w Warszawie, ul. Wilcza 60. Ewentualnie, od czasu do czasu, zapoznamy Ciebie z naszym asortymentem w sklepie online. Zostaw maila, a jak stwierdzisz, że nie warto, zawsze możesz zrezygnować. To może punkt 2?

  2. Polub nas. Polub nasz Fanpage na Facebooku lub na Instagramie. Czasami skomentuj, udostępnij lub po prostu zostaw serducho. Jesteśmy wdzięczne za każdy gest. To dla nas bardzo ważne.

  3. Zaufaj nam. Zamów catering lub przyjdź do nas osobiście na ul. Wilczą 60 w Warszawie. Poznajmy się.

  4. Zostań naszym Wolontariuszem.

  5. Zostań naszym Darczyńcą.

 

コメント


bottom of page