Akademia Samorzecznictwa

Zaktualizowano: 27 cze

Program sfinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.


Realizacja Akademii Samorzecznictwa Uchodźczyń będzie pierwszym etapem projektu. Celem jest przygotowanie grupy 15 kobiet z doświadczeniem migracji uchodźczej do pełnienia ról samorzeczniczek, poprzez rozwój ich wiedzy, kompetencji społecznych i Strona 10 umiejętności rzeczniczych.


Działania Akademii będą obejmowały 3 zjazdy: zjazd inauguracyjny w Krakowie, zjazd online oraz zjazd zamykający w Trójmieście. Wyjazdy do Krakowa i Gdańska będą także okazją do poznania Polski.


Khedi Aliewa. Prezeska Fundacji Kobiety Wędrowne i Kierowniczka Bistro-Sklepu "Kuchnia Kobiety Wędrowne" w Warszawie, ul. Wilcza 60


Po etapie rekrutacji uczestniczek spośród uchodźczyń mieszkających w różnych lokalizacjach, nastąpi przygotowanie programu Akademii w toku konsultacji z uczestniczkami. Zaproponujemy wybór tematów wykładów i warsztatów odnośnie do różnych sfer społecznej tożsamości uczestniczek:

 • kobieta

 • matka

 • żona

 • Czeczenka

 • Tadżyczka

 • Uzbeczka...

 • muzułmanka,

 • obca/inna

 • mieszkanka

 • sąsiadka

 • pracowniczka

Są to powody, z których doznają one dyskryminacji i nierównego traktowania w rodzinie i w sferze publicznej - w miejscu zamieszkania, w pracy, w instytucjach, która przybiera formę dyskryminacji krzyżowej czy wielokrotnej.


Zajęcia w Akademii będą prowadzone przez ekspertki i praktyczki, patronki i doradczynie fundacji, m. in.:

Efektem Akademii będzie stworzenie i umocnienie grupy kobiet, które będą dla siebie nawzajem grupą wsparcia w planowaniu i realizacji samorzecznictwa.


Zajęcia Akademii będą nagrywane, a przygotowane filmiki będą prezentowane w kanałach komunikacyjnych fundacji (www, FB, Youtube) jako realizacja strategii komunikacyjnej i jednocześnie realizacja działań samorzeczniczych przez uczestniczki. 

Jak możesz nas wesprzeć w naszych działaniach?


 1. Poznaj nas. Daj nam szansę i zasubskrybuj nasz newsletter. Raz w miesiącu otrzymasz od nas biuletyn o naszych bieżących działaniach. Od czasu do czasu otrzymasz od nas zaproszenie na wydarzenie lub na pyszne kaukaskie jedzenie do naszej Kuchni Kobiety Wędrowne w Warszawie, ul. Wilcza 60. Ewentualnie, od czasu do czasu, zapoznamy Ciebie z naszym asortymentem w sklepie online. Zostaw maila, a jak stwierdzisz, że nie warto, zawsze możesz zrezygnować. To może punkt 2?

 2. Polub nas. Polub nasz Fanpage na Facebooku lub na Instagramie. Czasami skomentuj, udostępnij lub po prostu zostaw serducho. Jesteśmy wdzięczne za każdy gest. To dla nas bardzo ważne.

 3. Zaufaj nam. Zamów catering lub przyjdź do nas osobiście na ul. Wilczą 60 w Warszawie. Poznajmy się.

 4. Zostań naszym Wolontariuszem.

 5. Zostań naszym Darczyńcą.